Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pocztówki z Dominika
Autor Wiadomość
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:11 pm   Ciekawostki z Jarmarku

Ciekawostki znalezione na Jarmarku

milch.jpg
Milchkannenturm
Plik ściągnięto 19869 raz(y) 96,53 KB

graben.jpg
Vorstaedtische Graben
Plik ściągnięto 19869 raz(y) 83,98 KB

 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:16 pm   

No wreszcie umiem wstawiać zdjęcia 8) Jak na informatyka i kilkanaście tygodni prób to całkiem nieźle :hihi:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:19 pm   

Jak to na Jarmarku? A skąd te copyrajty?
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:22 pm   

Ode mnie. Rozwijam się także w kierunku grafiki 8)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:25 pm   Re: Ciekawostki z Jarmarku

rispetto napisał/a:
Ciekawostki znalezione na Jarmarku

A ujawnisz ceny, czy to tajemnica handlowa? :%
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:27 pm   

zaraz - nie bardzo rozumiem - jak copyright to czyj i na jakiej podstawie? Skoro kupiłeś na jarmarku to czemu zamazałeś obrazki napisami? żeby nikt z nas nie mógł z nich skorzystać?
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:33 pm   

Grün napisał/a:
zaraz - nie bardzo rozumiem - jak copyright to czyj i na jakiej podstawie? Skoro kupiłeś na jarmarku to czemu zamazałeś obrazki napisami? żeby nikt z nas nie mógł z nich skorzystać?

Sądzę że Paweł zrobił słusznie. Jak ktoś z forumowiczów chciałby te obrazki wykotrzystać, to powinien zwrócić się do niego z prośbą o udostępnienie.
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:39 pm   Re: Ciekawostki z Jarmarku

pumeks napisał/a:
rispetto napisał/a:
Ciekawostki znalezione na Jarmarku

A ujawnisz ceny, czy to tajemnica handlowa? :%

Nie było na to ceny - to była wymiana.
A odpowiadając na pytanie Gruna, jesli ktoś chciałby to mieć prywatnie bez bazgrołów, to nie ma oczywiście najmniejszego problemu.
Wybaczcie, ale poniosło mnie ostatnio, jak dowiedziałem się, że dosyć rzadkie fotki, które są w moim posiadaniu miały być wykorzystane bez mojej wiedzy i zgody w komercyjnym wydawnictwie :evil: , które ma dotyczyć "świata żydowskiego" na Pomorzu. Wiadomość o takiej publikacji mam od mojego brata, który dotarł do osób, które pracują nad tą książką (???) i w ten sposób zbiuerają materiały do swojej pracy.
Nie znam niestety daty wydania tego czegoś.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:39 pm   

aha - to w takim razie wszystkie materiały jakie zamieszczamy na forum i na stronach trzeba kancerować? Krótko powiem - nie podoba mi się to. Bardzo.
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:41 pm   

obawiam sie, ze dla bieglego w clone stamp grafika usuniecie copyrajtów nie bedzie bardzo trudne - no, moze czasochlonne :II
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:45 pm   

No ale dobrze - zwrócę się do Ciebie o zgodę na wykorzystanie na mojej stronie - zgodzisz się - ja zamieszczę i co? na jedno wyjdzie...
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 2:50 pm   

Dziękuję Marcin.
Napis "copyright" jest może nadużyciem z mojej strony, ale jak napisałem wyżej - są ludzie, którzy potrafią z tego robić kasę i nie chcę, żeby robili to moim kosztem. Nie wszyscy działają "charytatywnie", jak np. osoby zaangażowane w powstanie płytek z mapami.
Jeśli ktoś chciałby to wykorzystać w celach niekomercyjnych, to proszę bardzo.

Jeśli (2) nie odpowiada to stylowi forum, to proszę o usunięcie fotek i nie było tematu.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 4:29 pm   

Uwaga! Uwaga! Ściągajcie ode mnie ile się da, bo niedługo wszystko na mojej stronie będzie z copyrightami (na hymnie dogram jakieś burczenie).

A tak na poważnie. Wiem, że wiele osób kopiuje zdjęcia z mojej strony. I dobrze, niech kopiują. Ale one są w bylejakiej rozdzielczości. A oryginałów i tak nikt nie będzie miał. Więc jaki sens ma wstawianie takich napisów. I czy aby na pewno masz prawa autorskie do tych pocztówek? Bo wydaje mi się, że nie.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 5:06 pm   

Żałuję, że je wstawiłem. Moje intencje były zgoła inne. Trudno.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 17, 2004 5:52 pm   

Nie wiem, jakie mogły być Twoje intencje skoro je popisałeś. Po pierwsze, nie masz praw autorskich do tych pocztówek i jeśli nie chcesz, żeby ktoś je wykorzystał do publikacji, wrzuć je w małej rozdzielczości. Po drugie, nikt nie wpisuje tutaj swoich praw autorskich, a ludzie mają różne rzeczy (pumeks, na przykład, akt ślubu, a ja na swojej stronie prezentuje niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia, np. moich przodków). Nie chcesz pokazywać zdjęć czy pocztówek, nie pokazuj, ale nie przypisuj sobie praw autorskich do starych pocztówek. Ja już kiedyś wspomniałem, to jest jakby dobro wspólne - tak jak IX Symfonia Beethovena czy Nocna Straż Rembranta.

Oddzielną sprawą są prawa autorskie do współczesnych zdjęć, a wielu forumowiczów publikuje tu swoje zdjęcia bez napisów "copyright".
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk