Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Budowa Moreny
Autor Wiadomość
Tadeusz Marek 

Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 93
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 11:14 pm   

Piękne foty! W dodatku dawny widok z mojego okna.
Na jednym są też widoczne stare drzewa wzdłuż ulicy na Migowo...później je ścięli i się łyso zrobiło.
Na takie posty czekam i liczę że prędzej czy później więcej chętnych się tu pojawi ze swoimi zbiorami. :==
Który to był dokładnie rok to zdjęcie 2 ?
A tu była jakaś stacja transformatorowa?

cos.jpg
Plik ściągnięto 9395 raz(y) 1,88 KB

 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 12:03 am   

Super :== panoramka niezabudowanych terenów niesamowita! Poszukaj czy jeszcze jakichś zdjęć nie masz, bo to nigdy nie wiadomo co się wypatrzy :)

Co do trafostacji to na planach z około 1960 i 1970 jest zaznaczona tylko taka bezpośrednio przy Myśliwskiej (chyba że ta tu to jakaś tymczasowa?)

A na górze po prawej też jakiś słup stoi.
 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 7:33 am   

Cytat:
deka034.jpg
Ten sam kulig co u grzecha ale w innym ujęciu(potrafi ktoś zlokalizować to miejsce?)

Jak mi sie wydaej to fota pstryknieta z dolu (dzisiaj ul. Powstania Styczniowego) gdzie asfaltowa droga teraz idzie w kierunku Powst. Styczniowego a w prawo plytami w kier. "Starego Mostu".
A ta gorka i te drzewa to chyba jest Migowo.....stary. wspanialy las-Pana dziedzica - gdzie teraz sa budynki ul. Powstania Listopadowego. Chyba ze sie myle....to mnie poprawcie ;-)
Ta wycieczka po Kusocinskiego.......Tamtedy kiedy jezdzil autobus i byla to glowna droga na Migowo :skolowany:
Piekne fotki....
Te kluby i szaszki......te akademie.....fajne bylo to zycie na Morenie kiedys....a teraz mlodziez sie nudzi.
Pan Olek z Klubu M-5 z Bulońskiej - pamietacie? :^^
 
gregor 


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 9:02 am   

Tak jak już się umówiliśmy z Tadeuszem poszukam domowy zbiór starych zdjęć, prawdopodobnie znalazło by się jeszcze parę ciekawych zdjęć. Z tego co pamiętam to na pewno są zdjęcia z budowy SP2, co jeszcze, zobaczymy. Na pewno wkrótce coś dorzucę.

Pozdrawiam.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję... zarobiony jestem!
 
 
misiek425 

Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 4:31 pm   

mam ok 10 zdjec z poczatku istnienia Moreny jednak nie posiadam skanera. Jesli kto ś podejmie sie zeskanowania i wrzucenia fotek tu to moge je udostepnic(jestem z Moreny)
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 5:01 pm   

Hmm, mój skaner nie działa najlepiej (chyba już ze starości)
- nie wiem jak u innych - najwyżej "foty fot" się by chociaż może zrobiło albo w domu kultury naszym chyba tez można
 
Tadeusz Marek 

Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 93
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 10:02 pm   

Misiek425: odpisałem ci na priv.
Szczerze mówiąc to najbardziej mi zależy na zdjęciu/zdjęciach z okresu budowy bloku przy Marusarzówny 1. Chyba bym sobie to w ramki oprawił i na przedpokoju powiesił. :^^
Może podam tu swój nr gg ,zawsze łatwiejszy kontakt: 5490598. Pisać,nie bać się. :hihi:
 
 
Tadeusz Marek 

Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 93
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 7:33 pm   

Zdjęcia od miśka425 za które wielkie dzięki. Jedno z nich jest oczywiście Z.Kosycarza z gazety. Ostatnie kolorowe zdjęcie wstawiam w dwóch wersjach,jedno bez zmian a drugie z poprawionymi kolorami więc do wyboru do koloru,co kto woli. ;) To zdjęcie było robione przed postawieniem pawilonów przy Marusarzówny 2,co widać dobrze w dorzuconym na koniec zbliżeniu. :skolowany:

foto111.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 79,27 KB

foto112.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 32,61 KB

foto113.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 63,43 KB

foto114.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 31,23 KB

foto115.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 41,54 KB

foto116.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 44,52 KB

foto117.jpg
Plik ściągnięto 9209 raz(y) 42,5 KB

Ostatnio zmieniony przez Tadeusz Marek Wto Lut 24, 2009 8:48 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
misiek425 

Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 7:48 pm   

po konsultacji z rodzicami powiedzieli ze jednak gorka byla ale po wybudowaniu blokow 18 i 20 spychacze nadały jej dzisiejszy wygląd. Jesli kogoś interesuje to obecny blok przy ul Piecewskiej 18 był na planie budowy nazwany blokiem nr 23
 
Fasola_Gdańsk 

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 111
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 12:42 pm   

misiek425 napisał/a:
po konsultacji z rodzicami powiedzieli ze jednak gorka byla ale po wybudowaniu blokow 18 i 20 spychacze nadały jej dzisiejszy wygląd. Jesli kogoś interesuje to obecny blok przy ul Piecewskiej 18 był na planie budowy nazwany blokiem nr 23


Bzdura jest ze to sa adresy "Piecewska" skoro to chyba jest ul. Trzy Lipy, a do "wlasciwej" Piecewskiej to maja sie nijak te dwa bloki 18 i 20, i jeszcze ta "budka" szkola muzyczna czy cos. A do Trzech Lip chyba nie ma zadnego adresu przypisanego. Strasznie tam ktos narozrabiał.

Chociaz wieksze bzdury adresowe istnieja w promieniu 5km w kazda strone, Matemblewo i Dolne Migowo jest w czolowce ;)
 
 
misiek425 

Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 2:29 pm   

jaka bzdura... Piecewską jest Piecewską moim zdaniem nieporozumieniem jest ułozenie ulic że jadąc wzdłuż kościoła pw bożego ciała który miesci sie tez przy Piecewskiej żeby dostać sie na ulice piecewską 28,30 trzeba tak dziwnie kręcić tak samo dziwnie jest wkomponowana ulica arctowskiego z blokiem "punktowcem" nr 6 oraz nr 2 które "wlazły" w piecewską
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 7:04 pm   

noo jest tam właśnie tak ciekawie, że parking to Piecewska 4, a zaraz obok bloki Piecewska 28 i 30 :)

jest bałagan na osiedlu, jest ;)

[np pod moim oknem nie wiadomo gdzie się ulice zaczynają - bankomat i dawny sklep REMA 1000 to "Nałkowskiej 1", ale Biedronka na swojej stronie stwierdziła, że to "Gojawiczyńskiej 1", a jeszcze pamiętam, że na starym planie IPG sklep był oznaczony jako "Wileńska 63" :| :hihi: ]
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 7:31 pm   

ale wróćmy do tematu - zdjęcia świetne - super, że to jakoś zorganizowaliście :)
na pierwszym jest mój blok :masta:

dla ścisłości:
115-117 to jak było juz napisane Rakoczego bez sklepów
111-114 to zakątek Piecewska 18, 20, Gojawiczyńskiej 4, 6 - chcę się przejść na górkę przy kościele, żeby zrobić zdjęcie porównawcze, ale jak na razie pada, to błoto za duże :)

i szkoda, że dokładnie nie widać co tam w miejscu dzisiejszego parkingu było bo:
nasza-klasa napisał/a:
Ja pamietam, ze na parkingu przy Piecewskiej, kolo kosciola byla jakas rozwalona "piwnica"

nasza-klasa napisał/a:
Pamiętam jak na parkingu tym obok bloku, co teraz jest strzeżony tam robiliśmy różne numery, mam nadzieje ze to będzie ktoś pamiętał: stał tam warzywniak i całą zgrają puściliśmy wielkie kolo, czy oponę, która wleciała prosto przez drzwi warzywniaka

Źródło: http://nasza-klasa.pl/school/11833/forum/7
 
misiek425 

Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 10:41 pm   

Grzechu chetnie sie z Tobą wiosną przejde. Co do sklepiku to ze wspomnień mamy prowadził go Pan Rysiu z żoną który później przeniósł się koło domu publicznego na Kruczkowskiego. Ze wspomnień mamy dowiedziałem się również że przy robieniu "wnęki" na parking strzeżony pracowali więźniowie oni rózniez robili chodniki układali krawężniki wokół bloku piecewska 18 i przychodzili pod balkon prosić o mocną herbate do słoika ;) :^^
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 11:19 pm   

Ok, to sie będziemy musieli zgadać niedługo - bo to trzeba tak, żeby w miarę sucho było, ale też zanim drzewa zaczną liście wydzielać, bo na wiosnę to już będzie mało widać ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk