Dawny Gdańsk

Nie-dawny Gdańsk - Zygmunt Chychła

Dieter - Pią Sie 03, 2012 11:20 am
Temat postu: Zygmunt Chychła
Kolega Rysiu wspomnial mi, ze wczoraj byla 60. rocznica zdobycia tytulu Mistrza Olimpijskiego w boksie przez Zygmunta Chychłę.
To byl wspanialy sportowiec! Szczegolnie teraz trzeba go wspomniec, kiedy Polska do dzis tylko 4 medale w Londynie zdobyla.

Chychła, urodzony 05.11.1926 w Gdansku zmarl 22.09.2009 w Hamburgu. Bylem na nabozenstwie zalobnym w siedzibie biskupa Mariendom.
Jeden z jego synow Joachim tez skonczyl Conradinum we Wrzeszczu, ale pozniej jak ja. :D

Rysio - Pią Maj 30, 2014 11:22 pm

http://sport.trojmiasto.p...-SA-n80220.html
Pokolenia mijają, sławne czyny trwają. Jak zdrówko Dieter?

Dieter - Pią Maj 30, 2014 11:55 pm

Rysio napisał/a:
Jak zdrówko Dieter?

Dziekuje Rysiu za pamiec. Chodze nadal na ergo- i fzioterapie, po 2 razy w tygodniu, ale jak dotychczas, poprawy nie ma.

W miedzyczasie skonczylem 78 lat; z czego sie ciesze, to jest to nowe mieszkanie, gdzie teraz sam jestem od miesiaca, no ze za 8 dni lece do Was.
Urzadzilem kolejne roczne spotkania mojej 7. klasy i z Conradinum. :huuurra:

Dieter - Sob Paź 25, 2014 11:13 pm

Reboune napisał/a:
Jeden z jego synow Joachim tez skonczyl Conradinum we Wrzeszczu, ale pozniej jak ja. :D

Joachim Chychla skonczyl klase Vc, budowe maszyn w roku 1972.
Ja, "blacharz", w 1956. Piec miesiecy na stoczni i wtedy bawilem jako saper we Wloclawku.

Podam jeszcze, ze blednie napisano jeszcze w roku 2006, ze w 1967 roku przyjeto do C. pierwsza grupe dziewczat.
Prawda jest, ze pierwszymi absolwentkami C. byly w roku 1952:
Bronislawa Zurawska,
Wera Krystyna Piotrowska,
Ewa Dmochowska,
Roana Domon i
Aldona Lawcewicz. :dziadek:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group