Dawny Gdańsk

Bla bla bla - spory o Danzing - ortograficzne i nie tylko

hkwinto - Nie Mar 18, 2012 5:41 pm
Temat postu: spory o Danzing - ortograficzne i nie tylko
:głupi_ty: Dziarscy chłopcy maszerują......te sielskie obrazki z życia hdss kupamienci żeby ignoranci historyczni widzieli o istnieniu hd bo przecież koszmarna może byc niewiedza TYLKO :dziadek:
Sabaoth - Nie Mar 18, 2012 5:50 pm

Proponuję najpierw zajrzeć do wątku powitalnego.

A w kwestii Heimwhr Danzig, ich zapalczywość i stosunek do przeciwników politycznych niewiele się różnią od postawy wielu dzisiejszych polityków, że o młodzieżówkach partyjnych i kibolach nie wspomnę.

Mikołaj - Nie Mar 18, 2012 7:49 pm

Drogi hkwinto, wcześniej zbanowany jako antitotenk., jeśli pojawiłeś się tu po raz kolejny tylko po to, by komuś dogryźć, to bardzo szybko się pożegnamy.
Swoją drogą nic dziwnego, że są takie problemy ze służbą zdrowia, skoro pracownicy Akademii Medycznej na forach siedzą.

totenkopf1956 - Pon Mar 19, 2012 6:19 pm

ruda napisał/a:
Zaczynam mieć mieszane uczucia co do tego wątku, a zwłaszcza jego rozmiaru i sensu. :hmm:
Fotki pościągane z netu, z for tematycznych, gdzie każdy zainteresowany może sobie zajrzeć ( zresztą brak linków do źródeł) np Photos Heimwehr Danzig with Danziger Cross z fotkami albumu - tam są nawet podpisane. "Odkrywca" tez wiele "wnosi".
Może wystarczy zamieścić jedno-dwa zdjecie i odesłanie do linków dla zainteresowanych?
Umieszczanie w oparciu o "kopiuj-wklej"tego samego nie tylko w tym wątku ....hm
Historia miasta, ludzi, miejsc jest nierozerwalnie powiązana ze sobą ale jakoś tego nie widać w postach, komentarzach.
Ot, powstawiamy sobie.

Całkowicie się z tobą zgadzam , czy jeszcze jakieś przemyślenia lub zalecenia ?

renekk - Wto Mar 20, 2012 7:43 pm

Sabaoth napisał/a:
ich zapalczywość i stosunek do przeciwników politycznych niewiele się różnią od postawy wielu dzisiejszych polityków, że o młodzieżówkach partyjnych i kibolach nie wspomnę

Ot, figlarze...

kwidzin - Nie Maj 06, 2012 1:15 pm

Sabaoth napisał/a:
A w kwestii Heimwhr Danzig, ich zapalczywość i stosunek do przeciwników politycznych niewiele się różnią od postawy wielu dzisiejszych polityków, że o młodzieżówkach partyjnych i kibolach nie wspomnę.

Różne debilizmy na tym forum czytałem, ale ten bije wszystkie na głowę (kropka)

totenkopf1956 - Pon Maj 07, 2012 8:21 pm

Sabaoth nie peniaj w systemie totalitarnym do którego dążą niektórzy guru i domorośli mentorzy (a na tym forum jest ich całkiem spora ilość) miał byś nieco pod górkę , że tak się wyrażę . Natomiast tobie Tobocianie dzięki za informację , a osobom interesującym się tematyką polecam te oto tytuły .
Pozdrowienia dla wszystkich .

tobocian - Pon Maj 07, 2012 10:13 pm

Ojojoj! totenkopf1956 niezła kolekcja i już się cieszę na wypożyczenie :huuurra:
kwidzin - Pon Maj 07, 2012 10:23 pm

...
tobocian - Pon Maj 07, 2012 10:39 pm

kwidzin, kolego straszny masz problem z orientacją nie powiem płciową ale historyczną.
Uważasz że w Gdańsku nie było owych formacji?nie stanowiły one o historii Gdańska?
Czyli co?Nie pisać o wojskach niemieckich,rosyjskich,radzieckich,francuskich,angielskich?
Każde z tych państw miało "coś" do wzięcia...
ja pierdzielę...neonazistowska kloaka...
Ps.Jeżeli to forum zdryfowało to po co tu włazisz,ja tu się czuję dobrze :^^
A Ty szukaj dalej dziury w całym.

kwidzin - Pon Maj 07, 2012 11:00 pm

...
danziger - Pon Maj 07, 2012 11:29 pm

Panowie, spokojnie proszę. Dyskutować można, ale proszę powstrzymać się od wypowiedzi nacechowanych zbyt emocjonalnie i wycieczek osobistych, bo posypią się warny :bejsbol:

kwidzin napisał/a:
Różne debilizmy na tym forum czytałem, ale ten bije wszystkie na głowę (kropka)

Zamiast pisać "debilizm" lepiej byłoby wskazać na czym on - Twoim zdaniem - polega.
Trochę argumentów zamiast epitetów.

tobocian napisał/a:
kwidzin, kolego straszny masz problem z orientacją nie powiem płciową ale historyczną.

J.w. Prowokowanie innych niczemu dobremu nie służy.

totenkopf1956 napisał/a:
w systemie totalitarnym do którego dążą niektórzy guru i domorośli mentorzy (a na tym forum jest ich całkiem spora ilość)

Tak, na forum nie ma demokracji. Przymusu udzielania się tu nie ma, jeśli się ten "brak demokracji" komuś nie podoba.
Natomiast za brak dostosowania się do naszych reguł (m. in. obrażanie innych użytkowników) może zaistnieć przymusowa niemożność udzielania się.

kwidzin napisał/a:
A to tematyka starogdańska?

Wątek jest o SS Heimwehr Danzig.
Więc przy okazji można wspomnieć i o innych jednostkach tej formacji - jeszcze to przekroczeniem granicy nie jest.

kwidzin napisał/a:
Pisać można, a nawet należy. Tyle, że na temat i bez zbędnej emfazy.

Otóż to.

kwidzin napisał/a:
Wszystko, począwszy od nicka do jakże merytorycznych postów użytkownika Totenkopf, świadczy o jego niezdrowych fascynacjach

Kwestię oceny, czy czyjeś fascynacje są niezdrowe czy nie, zostawmy specjalistom, ok?

Mikołaj - Wto Maj 08, 2012 5:39 pm

To ja w ramach domorosłego mentorstwa coś dodam:

Proszę o trzymanie się tematu i jeśli coś tu się ma jeszcze pojawiać z SS to tylko wtedy, kiedy ma wyraźny związek z Gdańskiem.

A jak dalej się będziecie kąsać, to temat zamknę i będzie po sprawie.

totenkopf1956 - Wto Maj 08, 2012 6:35 pm

No , co niektórzy podnieśli sobie ciśnienie inni się powymądrzali a jeszcze inni wykazali i jest gitara . Antagonistom proponuję choć liznąć coś z tej tematyki i wszyscy będą szczęśliwi , natomiast mnie jako fascynata takie wpisy rozczulania do łez i nie mogę przez nie spać po nocach . Z drugiej strony nic tak nie podnosi zainteresowania tematem jak owe wpisy (bo ludziska lubią krew ) . Pozdrowienia dla wszystkich . Tobocian –szerokości i długości . :wink:
Moja propozycja do poczytania i pooglądania (przykładowa) .

Mikołaj - Wto Maj 08, 2012 7:36 pm

totenkopf1956 napisał/a:
No , co niektórzy podnieśli sobie ciśnienie inni się powymądrzali a jeszcze inni wykazali i jest gitara

a do jeszcze innych tradycyjnie nic nie dotarło i znów pokazali, że nie będzie im byle pętak skakał po pagonach...

totenkopf1956 - Wto Maj 08, 2012 8:46 pm

To chyba kamyk do mojego ogródka i choć miałem zachować już ciszę nad tą trumną to fakt iż owe pagony posiadałem i jeszcze od czasu do czasu posiadam odróżnia mnie od ciepłych bratków którzy nawet nie wiedzą co to jest . Powiem prosto z mostu „ jeśli ktoś szuka ch… do d… to prędzej czy później go znajdzie”. Nigdy przed nikim się nie kajałem i nie będę tego czynił nadal (czy to była głęboka komuna czy geszefciarski kapitalizm). A teraz niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba . Ahoj przygodo .
danziger - Wto Maj 08, 2012 10:16 pm

totenkopf1956 napisał/a:
Nigdy przed nikim się nie kajałem i nie będę tego czynił nadal

Twój wybór. Skoro brak Ci elementarnej kindersztuby i uważasz, że możesz gospodarzom dyktować w jaki sposób mają się zachowywać u siebie, to musisz się liczyć z tym, że Ci kiedyś jakiś nerwowy gospodarz w mordę przywali.
Anologię ze świata realnego do wirtualnego będziesz sobie musiał wywieść sam.
My i tak jesteśmy cierpliwi ponad miarę, dlatego nie dostajesz od razu bana, tylko ostrzeżenie. Ale drugiego już nie będzie.

TOMB - Nie Maj 13, 2012 4:11 am

A miało być o SS Heimwehr Danzig... Ale jak widać niektórzy nie potrafią bez niezdrowych emocji dopuścić do swojego myślenia że była taka jednostka, że miała Danzig w nazwie i że w związku z tym też jest częścią historii tego miejsca. Nie można być obiektywnym dopuszczając do głosu tylko takie fakty historyczne które są chlubne i poprawne politycznie. W ten sposób zaczniemy tworzyć legendy które z historia mają niewiele wspólnego.
kwidzin - Nie Maj 13, 2012 7:34 am

TOMB napisał/a:
że miała Danzing w nazwie

W ten sposób tworzymy legendy które z historią mają niewiele wspólnego. :głupi_ty:

TOMB - Nie Maj 13, 2012 1:41 pm

kwidzin napisał/a:
TOMB napisał/a:
że miała Danzing w nazwie

W ten sposób tworzymy legendy które z historią mają niewiele wspólnego. :głupi_ty:


Nie wiem co miałeś na myśli... Za duży skrót myślowy. Nie zamierzam jednak polemizować.

kwidzin - Nie Maj 13, 2012 1:50 pm

Pouczasz mentorskim tonem, a nie zgłębiłeś nawet elementarnych podstaw pisowni. Wytłumacz mi proszę, co to za twór "Danzing", który tak często przytaczasz?
TOMB - Nie Maj 13, 2012 6:47 pm

Nie zamierzałem... ale jednak. Przepraszam Panie Czepialski. Zdarzyła mi się mała "literówka". Panie Czepialski_Doskonały Tobie chyba nigdy nie zdarzyło się jak widzę na klawiaturze napisać za dużo liter lub przypadkowo nie te co potrzeba.
A gdybym napisał Dantzig? Też byłoby z błędem?
Wiem akurat tan nazwa DANZIG dotyczy konkretnej nazwy jednostki. Mam jednak wrażenie że Kwidzin zrobił sobie prywatną wycieczkę w kierunku mojej nieszczęsnej literówki. I od razu pozbawił mnie tym faktem w swoim mniemaniu możliwości merytorycznej wypowiedzi.

kwidzin - Nie Maj 13, 2012 7:16 pm

Dwie literówki? :hihi: O widzę poprawione. :D Generalnie temat do zamknięcia.
TOMB - Nie Maj 13, 2012 7:31 pm

kwidzin napisał/a:
O widzę poprawione.

A tak. Bo ja potrafię przyznać się do błędu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group