Dawny Gdańsk

Bla bla bla - KBKSy, wiatrówki i PO...

gargoyle dfl - Pon Wrz 12, 2005 12:31 am

Sabaoth napisał/a:
Zgadza się tą strzelnicą zarządzał LOK. W latach 80-tych miałem tam nawet strzelanie z kbks-u w ramach zajęć z PO (w Conradinum). Dla młodocianych wyjaśniam: kbks - krótki bojowy karabin sportowy, PO - Przysposobienie Obronne, nie mylić z Platformą Obywatelską :hihi: Strzelało się z zadaszonych stanowisk za którymi był budynek z zapleczem, tam przechowywano karabinki i amunicję i tam ją nam wydano i zebrano później łuski. Więcej nie pamiętam, za wszystko szczerze żałuję :^^

Chyba wiekszosc szkol wlasnie tam miala zajecia z PO.CKUMiE oraz Liceum Morskie w Nowym Porcie na pewno.

rispetto - Pon Wrz 12, 2005 10:15 am

gargoyle dfl napisał/a:
Chyba wiekszosc szkol wlasnie tam miala zajecia z PO.CKUMiE oraz Liceum Morskie w Nowym Porcie na pewno.

O przepraszam! Strzelanie w CKUMiE odbywało się w stołówce w podziemiach! I nie z KBKS tylko z wiatrówki. :<>

Sabaoth - Pon Wrz 12, 2005 10:30 am

Z wiatrowki (pistoletu) to my tez strzelalismy w szkole, ale nie w ramach zajec z PO tylko bardziej prywatnie :^^
parker - Pon Wrz 12, 2005 11:11 am

Fajnie mieliście. Za moich czasów już się na PO nie strzelało, tylko bandażowało :???:
Corzano - Pon Wrz 12, 2005 11:22 am

parker napisał/a:
Fajnie mieliście. Za moich czasów już się na PO nie strzelało, tylko bandażowało :???:

Ja strzelałem z kbks na sali gimnastycznej i niestety zostałem oceniony niedostatecznie, bo ani razu nie trafiłem w tarczę. Ustrzeliłem za to gniazdko elektryczne (jakieś 5 m od celu).
Nie wiem czemu, nie dostałem drugiej szansy. :hihi:
A bandazowanie, maski p.gaz i noszenie na noszach to chyba wszyscy mieli.
Btw. jest jeszcze ten przedmiot w szkołach?

Dopisek po chwili wspomnień: najgoszemu wrogowi nie życzę, by trafił na sanitariusza, którym byłby ktoś z mojej dawnej klasy. :mrgreen:

Grün - Pon Wrz 12, 2005 11:26 am

U nas w grupie były aż cztery dziewczyny i dostały ważne zadanie - męska część klasy uczyła się na nich sztucznego oddychania i masażu serca :^^
A strzelnica urządzona była w klasie po wywaleniu jednego rzędu ławek - nie dało się nie trafić :)

parker - Pon Wrz 12, 2005 11:39 am

Cytat:
męska część klasy uczyła się na nich sztucznego oddychania i masażu serca


Stary numer :hihi:
My oprócz tego musiałyśmy chłopakom bandażować pachwiny :hihi:

Corzano - Pon Wrz 12, 2005 11:41 am

parker napisał/a:
musiałyśmy chłopakom bandażować pachwiny :hihi:

Z oczyszczaniem ran? :)

Zoppoter - Pon Wrz 12, 2005 11:41 am

A ja nie strzelalem. Odmowilem strzalania do narysowanej ludzkiej postaci. Nauczyciel byl tak zaskoczony, ze mi odpuscil.

A to bylo w czasach, gdy sie nie odmawialo polecen w szkole...

Grün - Pon Wrz 12, 2005 11:43 am

Corzano! Trzymaj na wodzach wyobraźnię! :^^
parker - Pon Wrz 12, 2005 11:55 am

Corzano napisał/a:
parker napisał/a:
musiałyśmy chłopakom bandażować pachwiny :hihi:

Z oczyszczaniem ran? :)


Oczyszczania nie było w programie... na szczęśćie bo chłopaków było 2 razy tyle co nas. Za to jakby ktoś potrzebował bandażowania pachwiny, to miałam z tego piątkę :wink:
Generalnie w robieniu mumii z kolegów też byłyśmy wyćwiczone, trzeba było sobie jakoś urozmaicać zajęcia.

gargoyle dfl - Pon Wrz 12, 2005 4:47 pm

Cytat:
O przepraszam! Strzelanie w CKUMiE odbywało się w stołówce w podziemiach!

A w jakich latach ?

rispetto - Pon Wrz 12, 2005 5:59 pm

gargoyle dfl napisał/a:
Cytat:
O przepraszam! Strzelanie w CKUMiE odbywało się w stołówce w podziemiach!

A w jakich latach ?

Napewno w latach 86-91, ale w któym konkretnie roku to już nie pamiętam. Raczej pod koniec, bo wtedy już nie działała stołówka.

Hanemann - Sro Wrz 14, 2005 7:24 pm

Corzano napisał/a:

Btw. jest jeszcze ten przedmiot w szkołach?


Jest, i to w niezmienionej formie - przynajmniej u mnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group